• Ak sa neviete rozhodnúť, kam na vysokú školu, môžete pozrieť na: https://www.narodnekariernecentrum.sk/ alebo sa prísť poradiť s výchovnou poradkyňou.

Vyplnená vzorová prihláška na VŠ sa nachádza na nástenke výchovného poradcu aj s kódom školy.

Bližšie informácie pre záujemcov o štúdium na vysokých školách získate na webovej stránke http://www.uips.sk/ Ako na vysokú školu a Prihláška na vysokoškolské štúdium - vzor tlačiva.

Prostredníctvom centrálnej elektronickej prihlášky (http://www.prihlaskavs.sk) máte možnosť vyplniť prihlášku na otvárané akreditované študijné programy prvého stupňa vysokoškolského štúdia, to znamená na programy končiace sa získaním titulu Bc. (bakalár).

Dôležité informácie pre uchádzačov !

Vzhľadom k tomu, že k dnešnému dňu nie je potvrdená obojstranná elektronická výmena údajov z CEP (centrálna prihláška) so všetkými vysokými školami, je nutné po podaní prihlášky (zelené tlačidlo Podať prihlášku sprístupnené po uložení prihlášky) zaslať klasickou poštou vytlačenú a podpísanú prihlášku strednou školou (ak to vysoká škola vyžaduje) a uchádzačom.

Po vyplnení prihlášky a jej podaní má uchádzač možnosť vytlačiť vygenerovaný pdf dokument.

Možnosť vytlačiť vygenerovaný pdf dokument pred podaním prihlášky slúži iba pre prípadnú kontrolu vyplnených údajov pred podaním prihlášky, na pozadí vytlačeného dokumentu je nápis Uložená (vodoznak). Po podaní prihlášky bude pozadie vytlačeného dokumentu prázdne.

Úhrada poplatku za prijímacie konanie: výšku poplatku, ako aj ďalšie fakturačné údaje (banka, č. účtu, variabilný symbol)  si môžete pozrieť na Portáli vysokých škôl (www.portalvs.sk)  alebo na stránkach vybranej školy, ak dáta nie sú na portáli aktualizované (dátum poslednej aktualizácie údajov je zverejnený na každej strane). Nezabudnite na nalepenie potvrdenia o realizovanej platbe do prihlášky (všimnite si pri platbách, či fakulta podporuje platbu poštovými poukážkami) a jej zaslanie poštou na adresu fakulty. Ak vysoká škola v nižšie uvedenej tabuľke deklaruje, že pre tento rok nepodporuje elektronickú výmenu údajov medzi CEP a svojím akademickým IS, uhraďte poplatok ako za papierovú prihlášku.

Ak máte technické problémy alebo nejasnosti pri vypĺňaní prihlášky (nesúvisiace s výberom vysokej školy a jej študijného programu), neváhajte kontaktovať podporu používateľa na adrese prihlaska(a)portalvs(.)sk alebo telefonicky na zverejnených telefónnych číslach.

Podľa požiadavky vysokej školy môže byť prílohou k prihláške životopis, kópia dokladu o zaplatení poplatku za prijímacie konanie (poštová poukážka, výpis z účtu).

V prípade uchádzačov maturujúcich nie v tomto školskom roku, ktorí k prihláške priložia overené fotokópie všetkých výročných vysvedčení zo strednej školy a overenú fotokópiu o maturitnej skúške, nie je potrebné potvrdzovať správnosť údajov strednou školou.

Dôležité je vyplniť dátum a podpísať prihlášku!

Vzor štruktúrovaného životopisu

ŽIVOTOPIS - vzor

Ing. Lucia Nováková

Mlynská dolina 845 45  Bratislava

telefón  09xx xxx xxx

e-mail   vzor(a)profesia(.)sk

Vzdelanie

2001-2007         Fakulta medzinárodných vzťahov, Ekonomická univerzita, Bratislava

1996-2001         Gymnázium Ladislava Novomeského, Senica

Doplnkové vzdelanie

1998-2000         Jazykový kurz z Nemeckého jazyka, Eduko

1996-1997         Stredoškolský výmenný program, USA, Paso Robles High School

Pracovné skúsenosti

2004-2006         Profesia, spol. s r. o.

Pozícia: koordinátor projektu info.profesia.sk

Náplň práce: písanie, úprava a aktualizácia článkov o trhu práce, monitoring tlače

2000-2004         ABC, a.s.

Pozícia: asistentka marketingového manažéra