• Študenti 4. ročníka  OA IK BA bilingválneho štúdia majú povinný vyučovací predmet Cvičná firma v rozsahu 3 hodín/týždenne. Tento predmet je simuláciou reálnej firmy, pričom tovar a peniaze sú fiktívne, všetky ostatné činnosti, doklady, obchodovanie (700 cvičných firiem v SR a cvičné firmy v zahraničí), marketing, sú reálne.

Každý rok sa cvičná firma prezentuje na veľtrhu cvičných firiem, ktorý organizuje Slovenské centrum cvičných firiem (ŠIOV). Na veľtrhu súťažia vo viacerých kategóriách (naj katalóg, naj stánok, naj e- prezentácia, naj eshop, naj www stránka, naj video reklama atď)

Cvičné firmy sa zúčastňujú na veľtrhoch, na kontraktačných dňoch aj v zahraničí (Rakúska republika, Česká republika, Bulharská republika).

V novembri 2020 sa uskutočnil prvý Medzinárodný online veľtrh CF, kde sme v silnej konkurencii (60 cvičných firiem -Slovensko, Maďarsko, Česká republika, Bulharsko, Rakúsko, Španielsko, Litva)v hlavnej súťaži  obsadili prvé aj tretie miesto!!!!

GREEN WALL, s.r.o - 1. miesto v hlavnej súťaži ako najlepšia cvičná firma a zároveň:
        1. miesto najlepšia e-prezentácia
        1. miesto najlepšia www stránka s e-shopom
        2. miesto najlepší katalóg
        2. miesto najlepšia vizitka
        2. miesto najlepšia video reklama
        Bodovali v 6 kategóriách z 8!!! https://greenwallsro.wixsite.com/webpage/marketing

SkiWinterLine, s.r.o - 3. miesto v hlavnej súťaži najlepšia CFAa zároveň:
        2. mieste najlepší e-shop
        5. miesto najlepšia e-prezentácia

21. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem sa uskutočnil 22.- 23. novembra 2018 v Bratislave. Naša cvičná firma PARKSOMNIA, s.r.o zvíťazila v HLAVNEJ súťaži- obsadila 1. miesto:)

Vo februári 2019 sa zúčastnili na kontraktačnom dni CF v Šali a opäť s úspechmi:

CF Youngblood festival, s.r.o – 3. miesto - e-prezentácia

CF Parksomnia, s.r.o – 3. miesto – najlepší stánok

CF Jeabag, s.r.o – 2. miesto -  najlepšia vizitka

CF Bugischka, s.r.o. - 1. miesto  - najlepšia vizitka

CF Parksomnia, s.r.o.- Cena mesta Šaľa

20. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem sa uskutočnil v októbri 2017 v Košiciach. Naši študenti sa vo veľke konkurencii viac ako 50 medzinárodných cvičných firiem  v hlavnej súťaži umiestnili v jednotlivých kategóriách na popredných miestach,

CFA Chandellier získala:

2. miesto  v kategórii Najlepší  slogan

a 4. miesto  ako Najlepšia cvičná firma.

Vo februári 2018 sa zúčastnili na kontraktačnom dni CF v Šali, získali tieto ocenenia:

1. miesto   v kategorii    Najlepšie sloganCFA ShadyClap

3. miesto v kategorii Najlepší katalóg   –  CFA LEA

Špeciálnu cenu Slovenského centra CF v Šali získala   CFA  Chandellier!