• Názov aktuálneho projektu:

Digitalizácia vzdelávacieho procesu - bližšie k praxi.

-  spolufinancovaný z prostriedkov ESF, operačný program: ľudské zdroje

Trvanie: 1. 9.2020 -31. 10.2022

Tematický cieľ:

•  investovanie do vzdelania, školení a odbornej prípravy, ako aj zručností a celoživotného vzdelávania
        • zvyšovanie významu trhu práce v oblasti systémov vzdelávania a odbornej prípravy, uľahčovanie prechodu od vzdelávania k     zamestnanosti a zlepšovanie systémov odborného vzdelávania a prípravy a ich kvality
        • zvýšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy reflektujúc potreby trhu práce

Názov projektu:

Program rozvoja Obchodnej akadémie Imricha Karvaša Bratislava

-  spolufinancovaný z prostriedkov ESF v rámci Operačného programu Vzdelávanie.

Ciele projektu:

Strategický cieľ

• Prispôsobovanie sa požiadavkám trhu práce v oblasti bankovníctva a finančníctva a tým zvyšovanie uplatnenia absolventov našľej školy prostredníctvom vytvorenia a implementácie rozvojového programu školy.

Špecifické ciele

• Spracovanie metodiky vzdelávania v oblasti bankovníctva a finančníctva na základe existujúcich foriem odborného zvdelávania.

• Inovácia obsahu, foriem, metód a prostriedkov vzdelávania pre odborné predmety v súlade s požiadvkami trhu práce v oblasti bankovníctva a finančníctva.

• Inovácia obsahu, foriem, metód a prostriedkov vzdelávania pre všeobecno-vzdelávacie predmety v nadväznosti na nový Štátny vzdelávací program SR.

• Vytvorenie vyhovujúcich technických podmienok pre odbornú výuku bankovníctva a finačníctva vo vdelávacom zariadení.

Aktivity projektu

Aktivity A1 - Úvodná analýza

• Mapovanie a analýza súčasného stavu vzdelávania na OI IK BA vo vzťahu k súčasným vzdelávacím štandardom, vymedzenie stratégie a cieľov vzdelávania a návrh inovovaného profilu absolventa.
        • Definovanie požiadaviek a kritérií pre inováciu obsahu a metodiky vzdelávania pre všeobecno-vzdelávacie predmety v súlade so Štátnym vzdelávacím programom SR.
        • Definovanie požiadaviek a kritérií pre inováciu obsahu a metodiky vzdelávania pre odborné predmety v súlade s požiadavkami bankového a finančného sektoru.

Aktivita A2 - Inovácia obsahu, metód, foriem a organizácie vyučovania všeobecno-vzdelávacích predmetov

• Inovácia učebných osnov pre všeobecno-vzdelávacie predmety

• Inovácia obsahovej náplne všeobecno-vzdelávacích predmetov

• Inovácia vyučovacích metód všeobecno-vzdelávacích predmetov