• Mladý účtovník

     • 16. 2. 2024 sa na našej škole konalo školské kolo Mladý účtovník 2024. Zúčastnili sa ho naši šikovní maturanti, možno budúci účtovníci v praxi.

       

     • 2% z dane

     • Vážení rodičia, priatelia školy,

      pomôžte aj Vy nasmerovať 2 % daní na náš Neinvestičný fond pri Obchodnej akadémii Imricha Karvaša Bratislava.

      Dovoľte poďakovať sa Vám aj takto za Vašu doterajšiu všestrannú podporu našej školy a jej aktivít. Aj vďaka Vášmu ústretovému postoju sa nám stále viac darí pripravovať pre našich žiakov kvalitné podmienky a prostredie na vzdelávanie, záujmovú činnosť a úspešnú prípravu do života.

      Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácií, ako je aj náš neinvestičný fond. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Finančné prostriedky získané z 2 % budú použité na skvalitnenie výchovno - vzdelávacieho procesu na škole a skvalitnenie vybavenia školy.  

      ĎAKUJEME:)

      Viac informácií nájdete tu:

      https://oaikba.edupage.org/percenta2/

     • Aj tento rok máme pre Vás skvelú správu!

     • Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami študenti. Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/oaikba/

      Objednávanie je už spustené a bude možné až do 19.2. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!  

      (Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

       

     • Lyžiarsky kurz

     • Lyžiarsky výchovno- vzdelávací kurz sa tento rok uskutočnil od 21.- 26. januára 2024 na Donovaloch.  Študenti druhého ročníka sa  zdokonalili v lyžovaní, snowboarde. Užili si sneh a prírodu, utužili vzájomné vzťahy aj s učiteľmi, zabavili sa a nabrali novú energiu pre ďaľšie štúdium. 

     • Súťaž v spracovaní textu na počítači

     • Dňa 25.01.2024 sa na našej škole uskutočnila súťaž ZAV Zvolen 2024 💻 (online súťaž v spracovaní textu na počítači).  Naši žiaci sa aktívne zapojili, dosiahli veľmi dobré výsledky v troch súťažných úlohách. Hodnotila sa rýchlosť a chybovosť písania. Zúčastneným žiakom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

     • Deň otvorených dverí

     • 11.1.2024 v rámci Dňa otvorených dverí mali naši hostia možnosť zúčastniť sa skutočného vyučovania, vypočuť si od učiteľov, aj priamo od žiakov o výhodách štúdia na našej škole. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na nových žiakov v septembri 2024:)

     • Štastné a veselé Vianoce všetkým praje OAIKBA:)

     • Aj my sme sa pripravovali na Vianoce! V predvianočnom čase sme si zašportovali, navšívili hokej na Slovane, porozdávali darčeky a pripravili "vianočný punč". Užili sme si  predsviatočný čas bez učenia,  tak trochu inak, neformálne. Podebatovali  sme s učiteľmi, aj navzájom na rôzne témy, zahrali sa spoločenské hry, z recyklovaných materiálov vyrábali ozdoby (v spolupráci so spoločnosťou ADEL,https://www.adelslovakia.org/ ). Jednoducho sme si užili spoločné, veselé  chvíle. Už teraz sa tešíme, že sa v zdraví a s novou energiou stretneme v Novom roku 2024:)

     • Rýchle prsty - súťaž v spracovaní textu na PC

     • V réžii Ing. Zuzany Bartalovej a PaedDr. Ronalda Pódu sa uskutočnila súťaž Rýchle prsty - súťaž v spracovaní textu na PC.  Naši najlepší študenti v tejto súťaži boli odmenení v 2 kategóriách:

      10-minútový odpis na rýchlosť: 1. miesto Patrik Rebro (V. D), 2. miesto Anna Stahoňová (V. D), 3. miesto Simona Synáková (IV. E),

      odpis na presnosť v ATF programe: 1. miesto Lucia Ichmannová (IV. AF), 2. miesto Janka Horváthová (IV. E), 3. miesto Teo Fabrici (III.E).

      Tešíme sa z pekných výkonov a víťazom srdečne gratulujeme:)

     • Exkurzia Viedeň

     • Dňa 13.12. 2023 sa naši žiaci  zúčastnili exkurzie do Viedne. Navštívili Prírodovedecké múzeum a poobede si užili atmosféru vianočných trhov na Radničnom námestí

     • Exkurzia LKW Walter

     • Naši štvrtáci  12.12.2023 navštívili našu partnerskú firmu LKW Walter vo Viedni. Dozvedeli sa priamo na mieste o fungovaní úspešnej logistickej firmy, najväčšej v Európe. Veríme, že im získané poznatky pomôžu v rozhodovaní sa o budúcom profesnom zameraní.

     • Deň otvorených dverí - zmena!!!

     • Na prvom mieste je pre nás bezpečnosť našich súčasných, aj budúcich žiakov, preto sme sa rozhodli Deň otvorených dverí  v našej škole preložiť (namiesto 7.12.2023) na 11. január 2024.  Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na VÁS neskôr.

     • Medzinárodný veľtrh cvičných firiem

     • Tento rok sa naše 4 cvičné firmy opäť zúčastnili na Medzinárodnom veľtrhu CF, ktorý sa konal v Bratislave 29.-30. novembra 2023. Už tradične obsadili popredné miesta v jednotlivých súťažiach a  ako pilotná škola  sme obdržali ocenenie pri príležitosti 25. výročia cvičných firiem

      Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) v spolupráci so Slovenským centrom cvičných firiem (SCCF)  vyhlásil súťaž „JUPOV 2023“(Juniorské podnikateľské vzdelávania) – podnikavosť mladých / rozvoj podnikavosti – Enterpreneurship / business“.

      V rámci JUPOV súťaží získala cvičná firma Travel Surprise, IV.D trieda, tieto ceny:

      1. miesto za najlepšie logo so sloganom

      1. miesto za najlepší instagram post

      2. miesto v kategórii absolútny víťaz JUPOV.

      Cvičná firma Royal Athletic Complex získala 3. miesto za najlepší reklamný šot.

      Projekt Pošlime klastre do školy trval od júna do októbra 2023. Žiaci IV. E (najmä Laura Kocúrová, Simona Synáková a Matúš Varga) počas projektu vypracovali podnikateľský zámer a pripravili video pre HEMP CLUSTER. Tento projekt bol predstavený aj širokej verejnosti, ktorá mohla o ňom hlasovať. Tu vyslovujeme veľkú vďaku za všetky odoslané hlasy, ktoré prispeli k umiestneniu medzi všetkými zúčastnenými školami - obsadili sme 3. miesto (vyhlásené na Medzinárodnom veľtrhu CF).

     • Imatrikulácie 2023

     • Aj tento rok prebehli na našej škole imatrikulácie prvákov v réžii školského parlamentu a tretiakov. Prváci prechádzali tradičným rituálom prijímania do radu študentov. Pripravili sme im program, aby sa mohli prejaviť ako šikovný jednotlivec, ale aj ako súdržný kolektív. Všetci prváci bez problémov zvládli zadané úlohy a stali sa tak členom rodiny Obchodnej akadémie Imricha Karvaša.

     • Spotrebiteľský seminár

     • Na našu školu zavítala pani riaditeľka Mgr. Zalaiová z Európskeho spotrebiteľského centra. Najdôležitejším poznaním bolo získanie poznatkov, že žiaci ako spotrebitelia majú právo obrátiť sa na predávajúceho so žiadosťou o nápravu, ak nie sú spokojní s vybavením reklamácie alebo sa domnievajú, že predávajúci porušili ich práva. Fundované odpovede na otázky boli zodpovedané a prepojené s konkrétnymi riešenými prípadmi odborom ochrany práv spotrebiteľa. Hodnotné informácie nám rozšírili obzor poznania za čo ĎAKUJEME.

     • Návšteva SNG

     • Žiaci II.A a II.C sa v dňoch 8.11. a 15.11.2023 zúčastnili komentovanej prehliadky expozície "Moderna" v nových priestoroch Slovenskej národnej galérie. Mali možnosť prezrieť si diela autorov, ktorých pokladáme za najzásadnejšie pre dejiny našej slovenskej moderny. https://sng.sk/sk/sng-bratislava/podujatia/moderna    Navyše mali žiaci príležitosť vyskúšať si na vlastnej koži možnosť prezentácie a predaja obrazov priamo kurátorovi výstavy a ku koncu prehliadky zase vyrobiť svoj vlastný "kultúrny odkaz" použitím špeciálnej grafickej techniky. Žiakom sa táto aktivita veľmi páčila a vytvorené diela už zdobia naše učebne :-) 

     • iBobor

     • Do súťaže iBOBOR  v kategórií JUNIOR, ktorá prebiehala on-line  09. 11.2023  sa zapojili žiaci II. ročníka.Hlavný cieľ súťaže  bol  zameraný na zvýšenie usilovnosti a inteligentnosti súťažiacich. Súťaž podporila u žiakov čítanie s porozumením, kreatívnosť a logické myslenie.

      Náročnosť úloh žiakov posmelila v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií.Všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili ĎAKUJEME  a k dosiahnutým výsledkom gratulujeme:) 

      Najlepšie výsledky dosiahli:  

      Alexandra Krásna

      Linda Nováková

      Michaela Vychovalá

      Vivien Juricová

      Samuel Špánik

      Nina Zajarná

       

     • Skills of the Future

     • Dňa 08.11.2023 sa v Bratislave konala konferencia Skills of the Future- Priprav sa na budúcnosť. Konferencia sa konala v priestoroch Space UP.
      Žiaci 5.D, 5.E a 5.F mohli absolvovať množstvo zaujímavých prednášok a workshopov -  Ako napísať dobrý životopis, Ako zvládnuť svoj prvý pohovor alebo Ako rozvíjať svoj talent. Zaujímavá bola úvodná diskusia na tému: Stret generácií XYZ, kde vystúpil Oskar Barami (influencer), Ján Stareček (Managing Director) a Eva Kováčová (Liga proti rakovine- riaditeľka). Žiaci si z konferencie odniesli cenné informácie.

     • Halloween v škole

     •  

      👻🎃 Školský parlament OAIKBA zorganizoval príjemnú akciu Halloween v škole. Každý, kto mal záujem, mohol prísť do školy v zaujímavej maske alebo vyrezať tekvicu. Najlepšie masky a tekvica boli ocenené. Všetkým, ktorí sa zapojili ďakujeme 👻🎃. 

       

     • DOBROVOĽNÁ KVAPKA KRVI

     • DOBROVOĽNÁ KVAPKA KRVI mala veľký úspech. Zúčastnili sa jej žiaci a priatelia našej školy, ktorí neváhali a s pocitom záchrany životov sa aktivity zúčastnili. Podali pomocnú ruku a ich odhodlanie darovať krv, prekonať samého seba,  prispieva k výnimočným skutkom a súdržnosti. Sme vďační, že život a zdravie iných nie je našim žiakom a priateľom školy ľahostajní. Patrí im VEĽKÉ ĎAKUJEME.