• Deň Zeme
      • Naši žiaci sa zúčastňujú rôznych aktivít, radi si skrášľujú okolie školy a starajú sa oň.
          • Eisenstadt, exkurzie

Dňa 18. júna a 25. júna 2024 sme navštívili Eisenstadt, hlavné mesto spolkovej krajiny Burgenland. Našou zastávkou bol zámok Esterházy, ktorý patrí medzi najkrajšie barokové zámky v Rakúsku. Tento zámok poskytuje jedinečný pohľad na honosný život kniežacieho dvora a dodnes je centrom bohatého kultúrneho diania v Burgenlande, pričom je často dejiskom slávností a spoločenských podujatí. Zaujímavosťou je, že na zámku pôsobil vyše 30 rokov významný skladateľ Joseph Haydn. Počas našej prechádzky mestom sme navštívili aj Haydnkirche a nádherný zámocký park. Všetci sme boli očarení krásou a históriou tohto mesta, ktoré nám poskytlo jedinečné zážitky a vedomosti.

• Spoznávame Tatry

II. A trieda navštívila Tatranskú Lomnicu a múzeum TANAPu, prešli náučným chodníkom Monkovej doliny, dozvedeli sa veľa o Vysokých Tatrách a naučili sa, čo a ako máme byť zbalení na turistiku. Tiež spoznávali goralskú kultúru v Ždiarskom dome, zažili goralskú svadbu a na záver so sprievodcom prešli Beliansku jaskyňu a spoločne zdolali 874 schodov. Odniesli si nezabudnuteľné zážitky:)

• Mníchov, exkurzia

Vybraní žiaci sa zúčastnili 1-dňovej exkurzie do Mníchova. Navštívili radnicu, prešli sa po známej ulici Maximilianstrasse, v obci Hohenschwangau navštívili zámok Neuschwanstein. Aj napriek trochu daždivému počasiu, mali možnosť precvičiť si nemecký jazyk v domácom prostredí, bližšie sa spoznať a odniesť si nové poznatky a zážitky.

• Návšteva NBS

V NBS sme navštívili výstavu "Od slovenskej koruny k Euru". Dozvedeli sme sa, aké aktivity zastrešuje Národná banka Slovenska, ako vznikajú a končia bankovky aj mince, z akého materiálu sú vyrobené, pozreli sme si vystavnú miestnosť s interaktívnymi prvkami a na záver vyrazili vlastnú mincu na pamiatku.

Sobota 27. 7. 2024